Jdi na obsah Jdi na menu
 


Koupání psů

14. 5. 2009

Malé rasy psů ( zvláště ty chlupaté ) , se většinou nekoupou moc rády. Samozřejmě jsou pejsci malí a chlupatí, kteří vodu zbožňují. Pro malé psy je lepší malý proud !! Pes by nezvládl plavat proti proudu a vy určitě nechcete riskovat, že vám pejsek uplave.

Větší rasy psů už jsou zase na jiné úrovni. Některé se rády koupou, některé ne… ale nezáleží to jen na rase, ale na tom určitém jedinci. Ani velkého psa ale není radno brát do velkého proudu….

Teplota není problém, novofundlanďan zvládne i plavání ve velmi studené vodě bez znatelného vlivu. Přesto je potřeba dávat pozor na vyčerpání a únavu. Pozor je potřeba dát na možné prochladnutí psa po plavání . Nebezpečím tedy není teplota vody, ale doba mezi plaváním a vysušením.

· Vítr má vliv na mokrého psa (po výstupu z vody, v silném dešťi). Účinek větru je takový, že dokáže intenzivně ochlazovat všechno mokré a tak dokáže snížit "přepočtenou" teplotu vzduchu až o desítky stupňů. V praxi to znamená, že silný vítr při teplotě +15 st.C může psa vysílit a ochladit více než bezvětří při teplotách okolo nuly. Vítr je při plavání větším nebezpečím než chlad.

· Vlny vysilují psy při plavání více, než si obvykle myslíme. U moře se psi vysílí rychleji, a to i přes to, že slaná voda nadnáší. Například v létě pes po 200 metrech plavání v celkem malých (0,4 m) vlnách už projevoval únavu, druhý den, kdy nebyly vlny, po 350 metrech plaval jako by právě začal, v klidu a pohodě.
vodinka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář